22. 4. 2019 – Svetovni dan Zemlje

Zemlja

Zemlja je naš planet, zame je ona celi svet.
Ni konca ji nikjer pa lahko greš v katerokoli smer.

Včasih kar pozabimo, kako ti škodujemo.
Zelena barva izginja, modra prav tako,
siva jo preganja, vse je žalostno.

Čeprav te onesnažujemo, te še vedno potrebujemo.
Ti si vse kar imamo, zato te radi objamemo.

(učenka Nuša Znajden, 5.a)

Pesem je ena od izbranih pesmi, ki so jih pisali petošolci ob dnevu Zemlje. 22. 4. 2019 smo po vsem svetu obeležili dan Zemlje, ki je letos posvečen zaščiti ogroženih rastlinskih in živalskih vrst. Tudi na naši šoli smo veliko pozornost namenili Zemlji. V šolskem sadovnjaku smo pripravili kratek program in nato s člani Turističnega društva Radlje posadili še eno sadno drevo. To tradicijo ohranjamo že enajsto leto. Petošolci pa so v avli šole pripravili tudi tematsko razstavo.

Naš planet nam daje vse za življenje, omogoča bivanje v svojem okolju in del njega smo vsa živa bitja. Ravno zato je izredno pomembno, da razvijamo pravilen odnos do Zemlje, se naučimo ločevanja in odgovornega ravnanja z odpadki, varčevanja s pitno vodo in energijo, z živalmi in rastlinami, s katerimi si delimo ta planet.

Učiteljice 5.razreda