“DELUJ EKO-OHRANI ČEBELO IN SMREKO”

Skupaj z otroki smo se dogovorili, da bomo sodelovali v natečaju. Našo EKO smreko smo okrasili s panjskimi končnicami. Otroci so na kartone v obliki panjskih končnic narisali motive po želji. Ker je v tednu, ko je smreka nastajala, tudi na naši šoli potekal tradicionalni slovenski zajtrk, smo se pri podaljšanem bivanju veliko pogovarjali o čebelah in z vsem povezanim z njimi. Za izhodišče smo izbrali basen Žarka Petana: “Čebele” iz zbirke Slovenske basni in živalske pravljice. Pravljica govori o tem, da včasih čebele niso veljale za vzor delavnosti in pridnosti, ampak ravno obratno. Letale so iz cveta na cvet in se z njim poljubljale. Nekatere so bile mnenja, da je nabiranje medu tatvina. Vse se s tem predlogom niso strinjale, zato so pripravile zbor vseh čebel. Tako kot veliko zborov se tudi ta ni končal z enotnim mnenjem. Ene čebele so se odločile, da bodo nabirale med, te so delavke, ostale so troti.

Z najboljšimi željami, smo v obliki fotografije oddali našo EKO smreko na dogovorjeno spletno stran. In uspelo nam je. Prišli smo v izbor 80 najlepše okrašenih EKO smrek. Dobili smo nagrado podjetja Hofer in Medex Slovenija. Otroci so bili nagrade zelo veseli. Z dobrotami se bomo posladkali v prazničnih dneh.

1.a razred z Lilijano in Anjo