Državno tekmovanje iz angleščine

V torek, 25. 5. 2021, je potekalo državno tekmovanje iz angleščine, na katerega se je uvrstila devetošolka POŠ Remšnik Laura Šmid.

Tekmovanje je v tem covidnem času potekalo na daljavo preko ZOOM-a z matične šole. Učenci devetošolci so se lotili zahtevnih nalog iz poznavanja in rabe jezika ter knjižne predloge Turtles all the way down znanega mladinskega pisatelja Johna Greena.

Laura je bila z vrhunskim dosežkom na šolskem tekmovanju uvrščena med približno 300 najboljših učencev angleščine v državi. Na državnem tekmovanju je nato v konkurenci vrstnikov osvojila zelo visoko uvrstitev in s tem srebrno priznanje.

Iskreno ji čestitamo za ta enkraten dosežek in ji želimo veliko uspeha na nadaljnji poti.

Mentorica Anja Simreich