Glasbena šola Radlje ob Dravi skozi glasbeno pravljico predstavila glasbila

“Kjer besedam spodleti, glasba govori.” (Hans Christian Andersen)

Glasba nas povezuje ne glede na jezik, polt ali veroizpoved. Zato smo v torek, 17. 5. 2022, na Podružnični osnovni šoli Remšnik tudi z velikim veseljem in pričakovanjem sprejeli medse učitelja in ravnatelja Glasbene šole Radlje ob Dravi, g. Mateja Švaba, ter njegovega sodelavca, g. Primoža Rečnika. Učenci prve triade in predšolski otroci vrtca Remšnik so v avli šole uživali ob predstavitvi pihal in glasbil s tipkami. Gospod ravnatelj je imel oblečeno obleko z motivom klavirskih tipk, kar je navdušene otroke takoj privedlo tudi do rešitve prve uganke o glasbilu. Preko ugank so ugotavljali in spoznavali naslednja glasbila: klavir, diatonično harmoniko oz. »frajtonarico«, klarinet in saksofon. Vsako glasbilo je bilo predstavljeno z določeno pesmijo, ob kateri smo tudi zaplesali in zapeli. Upamo, da je ta prečudovita glasbena pravljica s predstavitvijo navdušila še katerega otroka, da se v naslednjem šolskem letu odloči za igranje inštrumenta.

Glasbeni šoli se najlepše zahvaljujemo za obisk, predstavitev in popestritev dneva.

Kolektiv šole in vrtca Remšnik