Lovski tabor na Remšniku

Učenci in učiteljice POŠ Remšnik smo nestrpno pričakovali lovski tabor, ki se je letos odvijal 17. in 18. junija. Zbrali smo se pri lovski koči, kjer so nas sprejeli lovci in lovka. Odložili smo stvari, ki smo jih prinesli za spanje, in se posedli pred lovsko kočo, kjer nam je strokovni tajnik Lovske zveze Maribor, g. Božidar Kunej (inž. gozdarstva in lovstva), predstavil delo lovca, njegove pripomočke in živali naših gozdov. Z zanimanjem smo poslušali in odgovarjali na njegova vprašanja. Sledila je predstavitev različnih pasem lovskih psov. Poslovili smo se od lovcev in se podali na sprehod do šole, kjer nas je čakala večerja. Po večerji smo se razdelili v dve skupini, kjer so mlajši učenci iz naravnih materialov izdelovali svoj tabor, starejši učenci pa so nabrali dračje za taborni ogenj. Tekmovali so fantje proti dekletom in pomembno je bilo, kateri ogenj je varnejši in kateri prej zagori. Pečenje lovskih klobasic na tabornem ognju ter nekaj tabornih iger nam je še bolj polepšalo večer. Ob 22. uri smo se podali nazaj proti lovski koči. Pripravili smo ležišča in se počasi uredili za spanje. Noč je minila mirno. Zbudila nas je lovska budnica, trio lovskih rogov. Rogove so lahko učenci tudi preizkusili. Do zajtrka smo pospravili ležišča, saj nas je čakalo še veliko aktivnosti. Ob 9. uri so nas spet obiskali lovci, ki so nam predstavili puške, poklic gozdarja in streljanje z zračno puško. V streljanju so se lahko preizkusili učenci od 3. do 8. razreda, nato smo se odpravili na krajši sprehod in si ogledali lovsko opazovalnico. Po vrnitvi nas je pričakalo okusno kosilo, prosti čas do odhoda domov pa smo izkoristili za igro in nabiranje borovnic v okolici lovske koče.

Najlepše se zahvaljujemo Lovski zvezi Maribor, predsedniku Marjanu Gselmanu za darovane didaktične igre in ostalo lovsko gradivo, gospodu Božidarju Kuneju za predstavitev, starešini LD Remšnik, g. Ivanu Golobu, ter seveda vsem zbranim lovcem Lovske družine Remšnik, ki so nam pričarali dva nepozabna dneva, zato nam bo tabor še dolgo ostal v lepem spominu.

Kolektiv šole Remšnik