Materinski dan na Remšniku

»Na nebu zvezdic je milijon,

vsa noč je pozlačena.

Milijon je ptic in milijon cvetic,

a mamica je samo ena.«

V torek, 26.marca 2019, je v krajevni dvorani Remšnik potekala kulturna prireditev ob materinskem dnevu.

Prireditev sta povezovali devetošolka Nika in sedmošolka Nina.

Nika je s harmoniko otvorila prireditev. V nadaljevanju so mamicam zapeli učenci otroškega pevskega zbora. Najmlajši iz vrtca pa so zaplesali pomladanski ples. Za veselo vzdušje je poskrbela Nina s harmoniko.

Prvošolci in drugošolci so vse v dvorani  razveselili z igrico:« Izgubil se je medvedek« ter pokazali svoje igralske spretnosti.

Mamam za praznik so voščili tudi učenci in učenke 3., 4. in 5. razreda. Opisali so jih z ljubečimi besedami. Lepe misli so mamicam v recitacijah podarili učenci in učenke iz 1. in 2. razreda. Tudi mladinski pevski zbor, flavtistka Laura in kitarist Aleksander so obiskovalkam in obiskovalcem prireditve popestrili popoldan.

Nato so zapeli prvošolci in drugošolci pesem:« Mamica je kakor zarja.« Spremljali sta jih Nika in Nina.

Za vesel zaključek prireditve so poskrbele zaposlene delavke OŠ in vrtca Remšnik, ki so se predstavile s skečem v remšniškem narečju. Občinstvo v dvorani so pošteno nasmejale.

Irena Žižmond