Medobčinski otroški parlament

V sredo, 13.3.2019, je v MKC Radlje ob Dravi potekal medobčinski šolski parlament, ki se ga je udeležilo šest osnovnih šol iz naše regije. Našo šolo so zastopali štirje učenci: Jakob Cvar, 8.B, Klemen Kovač, 9.A, Alina Mrak, 9.B in Maroš Košir Novak, 9.B.

Ob devetih so se učenci udeležili zanimive delavnice na temo »V slogi je moč« v izvedbi ekološko- kulturnega društva Za boljši svet. Učenci so se z različnimi aktivnostmi med seboj povezali, tako miselno kot tudi dejansko in se zraven še precej zabavali.

Po sproščenem uvodnem delu je bil čas za razpravo. Učenci so razpravljali o različnih vprašanjih na temo Šolstvo in šolski sistem. Njihovo razpravo je spremljala komisija, ki je med vsemi prisotnimi izbrala sedem predstavnikov. Ti se bodo v petek, 22.3.2019, udeležili regijskega otroškega parlamenta na Ravnah. Iz OŠ Radlje nas bo zastopala Alina Mrak, ki je komisijo najbolj prepričala. So se pa tudi ostali učenci odlično odrezali in zelo dobro argumentirali ter podajali svoje ideje.

Mentorica: Valentina Kavnik