Mesec september v oddelku 1.A razreda, OŠ Radlje ob Dravi ( september 2021 )

Vsak začetek je težak, hkrati pa tudi zanimiv in vznemirljiv. Takšen je bil tudi naš. Porajalo in pokazalo se je veliko strahov, ki smo jih s potrpežljivostjo, vztrajnostjo in dobro voljo odpravili. Veliko časa smo namenili spoznavanju, poslušanju, ter se učili upoštevati drug drugega. Otroci so zelo dobro sprejeli vse novosti, dokaj hitro so postale njihova navada in rutina.

Veliko našega dela poteka na konkretni ravni, tako se jim novo znanje še hitreje vtisne v spomin. Učne ure se med seboj prepletajo, otroke pa vzpodbujava k logičnemu mišljenju in konkretni uporabi pridobljenega znanja.

Veliko časa smo preživeli v šolskem parku, na igrišču, kjer smo se igrali razne gibalne igre, urili spretnosti z žogo, ter prosto raziskovali svet gibanja.

Meniva, da smo dobro postavili temelje, ki so potrebni za uspešno grajenje odnosov in uspeha.

Lilijana in Anica