Micro:bit Global Challenge

Micro:bit Global Challenge – Zebrapot

Zadnji trenutek se nam je uspelo prijaviti na micro:bit Global Challenge. Naš izum z imenom »Zebrapot« otroke (odrasle) opozori, če na prehodu za pešce ne pogledajo levo in desno. Otroku pomaga, da se varno sprehodi čez cesto in s tem izboljša varnost v prometu. Tudi odrasli niso pozorni na cesto, ko npr. gledajo v mobilni telefon. Zebrapot zazna, ko se približamo prehodu za pešce in piska tako dolgo, da ne pogledamo levo in desno (v 30° kotu na vsaki strani). Kot pogleda mora biti ravno pravšnji, če pogledaš preveč, lahko to zmoti tvojo pozornost. Če pogledaš premalo, ne vidiš cele ceste. Ob ustreznem pogledu levo, desno Zebrapot odda zvočni signal.

Zaenkrat sva zaznavanje prehoda rešili tako, da micro:bit na kapi zazna drugi micro:bit v bližini prehoda za pešce. Najina ideja je, da bi v bližini bolj prometnih in nevarnih prehodov namestili oddajnike, ki bi sprožili Zebrapot. Zebrapot se lahko uporablja na poti v šolo in domov ali kot učni pripomoček za učenje otrok o varnosti v cestnem prometu.