MOJCA POKRAJCULJA

V torek, 24. 1. 2020, smo prvošolci povabili starše v šolo na predavanje ge. Andreje Urh in na presenečenje, ki smo jim ga pripravljali cel mesec. Medtem ko so starši pozorno poslušali predavanje o opismenjevanju, so učenci imeli še zadnjo vajo pred nastopom. Po skupnem predavanju so starši prišli po svoje otroke, kjer jih je čakalo presenečenje “igrica Mojca Pokrajculja” v izvedbi 1.a razreda, seveda brez lutk ni šlo. Po koncu predstave so zapeli in deklamirali tudi pesmi, ki so se jih do sedaj naučili. Ob koncu dneva, ko se ozreš nazaj, kaj lepega si doživel, se lahko vsi odločimo, da smo tako starši, učenci in učiteljce z odliko izpeljali dan, vsak po svoje. Da pa ne bi naše izpiljene predstave skrivali samo za starše, smo povabili še drugo in tretješolce na ogled našega dela.

… nisem ptička, kot sinička, da bi gnezdo spletala. Rajši hiško, hrastovo šiško, vsak dan bi pometala,…