Naravoslovni dan – gozd, v 1.A razredu ( oktober 2021 )

Izkoristili smo zjutraj meglen in hladen, kasneje topel in sončen, jesenski dan ter se podali v gozd proti Dobravi. Gozd nam ponuja nešteto možnosti za raziskovanje učenje in igro.

Skupaj smo ponovili nekaj stvari, ki so otrokom že dobro poznane. Opazile sva, da otroci vedo že veliko o drevesih, živalih, ki prebivajo v gozdu in ohranjanju gozdov takšnih kot so. Pripravile sva jim zanimivo igro iskanja različnega naravnega materiala. Njihova naloga je bila, da so ga poimenovali in ga nato v gozdu tudi poiskali. Nekaj naravnega materiala smo si odnesli tudi v šolo, tako je košček gozda vedno z nami.

Naš namen in cilj je bil dosežen – učenje, raziskovanje, igra, pohod, bivanje na svežem zraku in zadovoljni obrazi otrok.

Lilijana in Anica