Obisk bodočih prvošolcev

V petek, 31.5.2019, smo imeli na šoli poseben obisk. Vrtčevski otroci, ki bodo septembra prvič prestopili šolski prag kot pravi šolarji, so si prišli ogledat učilnici in prostore, v katerih bodo preživeli svoje prvo šolsko leto.

Učenci prvih razredov so svojim mlajšim prijateljem za dobrodošlico zapeli dve pesmici, ki so se poleg ostalega širokega nabora letos naučili. V prvem delu je sledila še kratka dramatizacija pravljice Trije metulji. V drugem delu uro in pol dolgega obiska pa so šolarji posodili svojim mlajšim vrstnikom peresnice, da so le-ti lahko začutili pravi utrip šolske ure, ko so morali iz peresnice izbrati barvico in pobarvati svoje prvo šolsko vabilo za starše. Ko so delo zaključili, so se lahko še malo poigrali z razrednimi igračami. Za zaključek pa se spodobi še pomalicati prav po šolarsko in to kar v jedilnici.

Bodoči prvošolčki, veselimo se vašega prihoda v novem šolske letu!