OBISK GLASBENE ŠOLE IN PREDSTAVITEV PIHAL, 4. 4. 2022

OBISK IN PREDSTAVITEV PIHAL GLASBENE ŠOLE RADLJE, 4. 4. 2022

Glasba je nasprotje tišini. Napolnjuje in bogati naše življenje z vseh vidikov. Omogoča nam, da doživimo izjemne trenutke sreče. Glasba je jezik, ki ga vsi razumejo. Predstavlja element, ki povezuje ljudi po vsem svetu ne glede na njihov izvor, nič je ne more zaustaviti, niti predsodki.

V ponedeljek, 4. 4. 2022, smo na naši šoli imeli obisk glasbene šole Radlje ob Dravi.  Obiskali so nas tudi v 1. b razredu in nam predstavili pihalna glasbila. Pihala, kot so flavta, klarinet in saksafon so se predstavili preko pravljice Maša in medved. Tako je bila za otroke predstavitev še bolj privlačna in zanimiva. Za konec so otroci lahko preizkusili pihati na pihala. Ob igranju na pihala pa smo lahko zapeli razne že poznane pesmi. Po končani predstavitvi je bilo kar nekaj otrok, ki se je navdušilo nad igranjem na pihala.

Ob tej priložnosti se glasbeni šoli najlepše zahvaljujemo za obisk in predstavitev.