Obisk policista in varnost otrok v prometu

Obisk policista in varnost v prometu

Katera so najpomembnejša pravila, ki jih morajo otroci poznati za varno pot v šolo in domov je v ponedeljek, 29. 9. 2021, predstavil prvošolcem policist Tomaž. Tako s teorijo kot tudi praktično je otrokom prikazal, kako se je potrebno vesti na cesti, katera so najpomembnejša pravila na cesti in na kaj moramo biti še posebej pozorni v prometu.

Najpomembnejše pravilo je: »Preden prečkaš cesto, poglej na levo, nato na desno in še enkrat na levo. Če nikogar ni, jo lahko prečkaš«.

Pravila, ki so prav tako pomembna za varno pot v šolo in domov so:

• Cesto lahko prečkaš samo na prehodu za pešce in pri zeleni luči na semaforju za pešce v primeru semaforiziranih prehodov.
  • Na svoji poti uporabljaj označene ali semaforizirane prehode za pešce,
  • Pred prečkanjem ceste se moraš prepričati, ali imaš prosto pot (pogled na levo, desno in še enkrat levo).
  • Pravilno moraš hoditi po pločniku ali ob robu ceste, kjer ni pločnika.
  • Ne smeš nenadoma stopiti na cesto.
  • Ne smeš se igrati na pločniku.
  • Pri hoji bodi opremljeni s kresničko, rutico.
  • Med vožnjo z vozilom pa moraš biti pripet z varnostnim pasom.

Ob tej priložnosti se g. policistu Tomažu najlepše zahvaljujemo.

Učiteljici 1.b razreda

Tanja in Sabina