OTROŠKA OLIMPIJADA (junij 2022)

V sredo, 1. 6. 2022, so imeli učenci prve tirade na velikem stadionu otroško olimpijado v okviru športnega dne. Obiskal nas je predstavnik olimpijskega komiteja iz Ljubljane, ki je prireditev vodil. Olimpijado smo slavnostno otvorili z olimpijsko himno, zastavo in baklo. Tako kot pravi športniki, so učenci izrekli tudi olimpijsko zaprisego. Po zaprisegi nas je pozdravil gospod, mag. Alan Bukovnik in otvoril mini olimpijado. Učenci so se preizkusili v različnih športnih disciplinah, ki so jih pripravili predstavniki nekaterih športnih društev (NK Radlje, Planinsko društvo Radlje, karate klub AKADEMIJA KATANA Radlje ob Dravi, Atletski klub Radlje ob Dravi in Šahovsko društvo Radlje ob Dravi). Na stadionu se nam je pridružila tudi olimpijska maskota, lisička Foksi. Za sodelovanje so vsi učenci prejeli priznanja in se na koncu posladkali.

Učiteljice 1. triade