Po poteh celjskih grofov

Zadnji ponedeljek v maju so šesto- in sedmošolci preživeli na kulturnem dnevu v Celju. V knežje mesto nas je odšlo skoraj 150 s podružne in matične šole, tako da se je čez Celje vila dolga kača radeljških in remšniških učencev. Dopoldan smo si v gledališču ogledali predstavo Kozlovska sodba v Višnji gori, po tem pa so učenci samostojno raziskovali mesto s pomočjo aplikacije ActionBound. Brez pomoči učiteljev so se pogumno sprehajali po Celju in izpolnjevali naloge, si privoščili sladoled in ugotovili, da se lahko odlično znajdejo v novih krajih in se zanesejo le nase.

Na koncu je sledil še ogled Pokrajinskega muzeja, kjer smo videli bogato zbirko o Celjskih grofih in Celeji, pozno popoldne pa pot nazaj domov na Koroško.

Učenci 6. r in 7. r v Celju