Posvet: Uresničevanje pravice otrok do participacije

Učenka 9. B razreda, Nuša Auberšek, se je v sredo, 6. 10. 2021 udeležila posveta v Mariboru, ki ga je organizirala Zveza prijateljev mladine Slovenije v okviru projekta “Uresničevanje pravice otrok do participacije: Naše mnenje šteje!“, ki ga finančno podpira program Erasmus+. Na posvetu so učenci razpravljali o tem, kako sedaj poteka in kako naj bi po njihovem potekala participacija otrok na 4 vsebinskih področjih: šolstvo, zdravstvo, sodni in upravni postopki ter lokalna skupnost. Podali so svoja mnenja ter skupaj oblikovali končne predloge, ki jih bodo konec novembra na zaključni razpravi predstavili oblikovalcem politik in odločevalcem. Po razpravi bodo oblikovani končni predlogi, ki jih bodo vključili v Belo knjigo. Nuša se je dobro odrezala, podala predloge in sklenila nova prijateljstva.

Predogled slike