Proslava ob slovenskem kulturnem prazniku v Vuhredu

Podružnična šola Vuhred je v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Vuhred v četrtek, 7. 2. 2019, priredila proslavo v počastitev slovenskega kulturnega praznika.

8. februarja obeležujemo smrt Franceta Prešerna, našega največjega pesnika, ki zaradi svoje odlične poezije med Slovenci zagotovo ne bo nikoli pozabljen. Na slovenski kulturni praznik pa ne proslavljamo le njegove poezije, temveč vso slovensko kulturo.

Proslavo so povezovale učenke 3. in 4. razreda, ki so nam povedale marsikaj novega in zanimivega o Prešernovem življenju. Naši učenci so proslavo popestrili tudi z recitacijami in deklamacijami pesmi ustvarjalnih slovenskih pesnikov. Na proslavi so sodelovali tudi Moški pevski zbor Vuhred, Folklorna skupina KPD Kovač Lija Vuhred, Ženski pevski zbor svetega Lovrenca ter Šajke. Četrtošolci pa so za konec pripravili dramatizacijo Prešernovega Povodnega moža s pomočjo kamišibaja, ki nas ni pustila ravnodušne. Za okrasitev dvorane so poskrbeli učenci s svojimi likovnimi izdelki.