Prvi šolski dan na OŠ Remšnik

Prvi šolski dan je vsako leto nekaj posebnega. Vonj ima po jesenskih listih, novih delovnikih brez zavihanih ušes, nepopisanih zvezkih, po pričakovanju in vznemirjenju. Prav poseben pa je za prvošolce, ki vstopajo na dolgo pot učenja. Vse je novo. Vse možnosti imaš, da bo pred tabo najboljše šolsko leto, kar jih je kdaj bilo!
Na POŠ Remšnik smo prvošolce skupaj s starši sprejeli pred šolo ter jim pripravili kratek program. Pozdravila nas je slovenska himna, nato sta besedo prevzeli učenki Martina in Barbara. Nekaj besed je spregovorila tudi vodja podružnice ga. Valerija Tertinek in vsem zaželela dobrodošlico, nato pa so prvošolci za pogumen vstop v šolske prostore od razredničarke prejeli simbolične medalje. Učenka Martina je zaigrala na harmoniko, sledilo je fotografiranje in nato odhod v šolo. Prvošolci so v šoli ostali do malice, medtem pa sta nas obiskala tudi g. ravnatelj mag. Damjan Osrajnik in policist g. Tomaž Hartman. Oba sta učencem zaželela lepo, varno in uspešno šolsko leto.
Sedaj pa pogumno novim zmagam naproti.

Zapisala razredničarka Jasmina Rožman