Prvi šolski dan na Remšniku

V petek, 1. septembra, se je pričelo novo šolsko leto. Po dolgih počitnicah so se učenci vrnili v šolske klopi. Prvič pa so šolski prag prestopili prvošolci, ki so že nestrpno čakali, da zakorakajo novim dogodivščinam naproti. Letos imamo v 1. razredu eno deklico in pet fantov. Na šoli je letos skupno 52 otrok, toliko jih že dolgo ni bilo, zato so hodniki še toliko bolj glasni in razigrani.

Prvi šolski dan smo pričeli v šolski avli, kjer je bil kratek kulturni program za vse učence, še posebej pa prvošolce in njihove starše. Glas harmonike Grega, recitaciji Nine in Larise ter povezovalni govor Aneje so odmevali prve minute novega šolskega leta po avli. Po prireditvi so vsi odšli v matične razrede. Prvošolci so na šoli ostali do konca malice, nato so lahko odšli domov polni vtisov prvega dne. Vseh šest se je lepo vključilo v razred.

Naj novo šolsko leto prinese veliko uspehov in lepih spominov.

Kolektiv OŠ Remšnik

(Zapisala Jasmina Rožman)