Slovenska Filantropija; Dan za spremembe ( 15. marec 2022)

Dan za spremembe; Vseslovenska prostovoljna akcija

Dan za spremembe je največja vseslovenska prostovoljska akcija, ki je nastala z namenom spodbujanja državljanov vseh starosti k aktivnemu odzivu na potrebe svoje skupnosti.

V okviru že 13.  Dneva za spremembe je bila organizirana aktivnost, ki je prispevala k medgeneracijskem druženju in soustvarjanju  naših skupnosti!

V sredo, 16. 3. 2022, smo 1. B razred sodelovali  v Vseslovenski prostovoljni akciji, v medgeneracijski aktivnosti in se povezali z Domom Hmelina Radlje ob Dravi.   V njihovem čudovitem parku smo jih razveselili z risbicami in zapeli nekaj otroških pesmi. V prostem času si bodo starostniki lahko ogledali posnetek glasbene pravljice Rokavička, ki smo jo izvedli v okviru lutkovne dejavnosti. Starostniki so se takoj povezali z nami, skupaj z nami zapeli in nam povedali nekaj svojih zgodb iz otroštva.

Ob tej priložnosti se najlepše zahvaljujemo vsem zaposlenim in starostnikom v Domu Hmelina Radlje za medsebojno sodelovanje ter prijetno dopoldansko druženje.

Učiteljici Tanja in Sabina

1. b razreda