Sodelovanje na krajevni prireditvi

Večnamenska dvorana v Vuhredu je končno spet na stežaj odprla svoja vrata in privabila številne obiskovalce. V nedeljo, 15. maja, je potekala prireditev ob praznovanju Krajevne skupnosti Vuhred, kamor so bili povabljeni tudi učenci naše šole. Otroška folklorna skupina POŠ Vuhred je pod mentorstvom učiteljic Erike Repnik in Leje Osrajnik ter ob zvokih harmonikarja Jureta Ričnika pokazala, kako “radi plešejo” in ob tem uživajo. Četrtošolci Zala, Zarja, Lina, Lovro so prebrali svoja zanimiva razmišljanja o domačem kraju, ki so jih napisali z učiteljico Anjo Ledinek. Pod mentorstvom učiteljice Monike Ravnjak so doživeto recitirali pesmice Anje Štefan in Toneta Pavčka.  Svoj del sta dodali tudi Blažka in Anika, ki sta doživeto recitirali in deklamirali. Z igranjem na violino nas je pobožala glasba Anike, ki pridno vadi in spretno vihti lok. Kot se za prireditev spodobi, je Mestni pihalni orkester Radlje ob Dravi na začetku zaigral himno. Prisluhnili smo tudi Moškemu pevskemu zboru Vuhred in zelo uživali ob pogledu na plesne korake Folklorne skupine KPD Kovač Lija Vuhred. KO ZB za vrednote NOB je z govorom in polaganjem venca počastil vse borce proti okupatorju.

Upamo, da se kmalu spet vidimo na odru!

POŠ Vuhred