Športni dan na OŠ Radlje ob Dravi – 1. razred ( september 2021 )

ŠPORTNI DAN PRVOŠOLCEV

Z gibanjem otrok zaznava in odkriva svoje telo, preizkuša, kaj telo zmore, doživlja veselje in ponos ob razvijajočih se sposobnostih in spretnostih ter gradi zaupanje vase. Gibanje daje otroku občutek ugodja, varnosti, veselja, skratka dobrega počutja. Gibanje otrok ni pomembno samo za otrokov telesni in gibalni razvoj, temveč tudi za kognitivni, moralni, čustveni in socialni razvoj. Preko gibalne dejavnosti poteka pomemben del socialnega učenja spretnosti in vedenjskih vzorcev, ki so sprejemljivi v določeni družbi in času.

Tako smo se v sredo, 15. 9. 2021, vsi prvošolci podali na daljši pohod do Županka. V polnem pričakovanju, kaj vse nas čaka na poti, smo se podali na pot, ki nas je vodila po cesti, mimo hiše Rožnega dvora, vse do gozda. Med potjo smo opazovali drevesa, poslušali petje ptic. Videli smo ogromno živali ( pajki, kuščarji, zanimive gosenice,…) Spomnili smo se na znak markacije in med potjo ugotovili, da nas pot pelje v pravo smer. Na cilju pa je sledila zaslužena malica iz nahrbtnika. Okrepčali smo se. Ostalo pa nam je še nekaj časa za prosto igro v naravi.

Tako smo lep sončen dan izkoristili koristno z dobrim.

Učiteljice 1. razreda