Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost

V četrtek, 23.11.2019 so prav vsi prvošolci OŠ Radlje ob Dravi, tako iz matične šole kot iz obeh podružnic, tudi uradno postali del šolske skupnosti. Tako so se pridružili ostalim učencem in prevzeli dolžnosti, ki jih ta položaj prinaša. V športno dvorano so jih ob zvokih koračnice pospremili učenci osmih in devetih razredov. Tam jih je že pričakala množica učencev in učiteljev, ki so nestrpno čakali na nove člane. Prireditev se je svečano začela s slovensko himno, nato pa jim je otroški pevski zbor pod vodstvom Simone Svanjak zapel še nekaj pesmi. Tudi sami so pokazali, koliko pesmic so se že naučili ter ob plesnih ritmih uganili junake Vidkove srajčice. Svečano so se zaobljubili in prejeli listino ter medalje. Na prireditev je bil povabljen tudi Petko, ki so se ga še posebej razveselili. Za konec jih je obiskal še čarodej, sproščen šolski dan pa so nadaljevali v učilnicah, kjer so se okrepčali in zabavali. To je za prvošolce res poseben dan in upamo, da jim bo ostal v lepem spominu.