Priključki

BBC Micro:bit ima na zunanjem priključku plošče 25 zunanjih povezav, ki jih imenujemo “zatiči”. Ročni konektor je sivo območje na desni strani zgornje slike. Obstaja pet velikih zatičev, ki so prav tako povezani z luknjami na plošči z oznako: 0, 1, 2, 3V in GND. Vzdolž istega roba je 20 majhnih zatičev, ki jih lahko uporabite, ko povežete BBC Micro:bit v robni konektor.

VELIKI ZATIČI

Na pet velikih zatičev lahko enostavno pritrdite sponke iz krokodila ali 4 mm bananine čepe.

Prve tri, označene z 0, 1 in 2, so prilagodljive in jih je mogoče uporabiti za različne stvari – kar pomeni, da jih pogosto imenujemo „splošni namen in vhod“ (skrajšano na GPIO). Ti trije zatiči imajo tudi možnost odčitavanja analognih napetosti s pomočjo nečesa, imenovanega analogno-digitalni pretvornik (ADC). Vsi imajo enako funkcijo:

• 0 : GPIO (splošni digitalni vhod in izhod) z analognim digitalnim pretvornikom (ADC).
  • 1 : GPIO z ADC
  • 2 : GPIO z ADC

Druga dva velika zatiča (3V in GND) sta zelo različna!

Namig

Pazi! Zatiči z oznako 3V in GND se nanašajo na napajanje plošče in jih NIKOLI ne bi smeli povezati skupaj.

VHOD MOČI: Če BBC Micro:bit napaja USB ali baterijo, lahko uporabite 3V pin kot izhod za napajanje z zunanjimi napajalniki.

• 3V : 3 voltni izhod ali vhod moči (1) izhodna moč : Če BBC Micro:bit napaja USB ali baterijo, lahko uporabite 3V pin kot izhod za napajanje z zunanjimi napravami; (2) vhod moči : Če BBC Micro:bit ne napaja USB ali baterija, lahko uporabite 3V pin kot vhod moči za napajanje BBC Micro:bit-a.
  • GND : pritrdi na tla, da bi dokončali vezje (potrebno pri uporabi 3V pin)

MAJHNI ZATIČI

Na voljo je 20 majhnih zatičev, zaporedno od 3 do 22. Za razliko od treh velikih zatičev, ki so namenjeni za zunanje povezave, se nekateri majhni zatiči delijo z drugimi sestavnimi deli na BBC Micro:bit vezju. Na primer, pin 3 je v skupni rabi z nekaterimi LED diodami na zaslonu, tako da če zaslon uporabljate za pomikanje po sporočilih, tega pina ne morete uporabiti.

• pin 3 : GPIO v skupni rabi z LED Col 1 LED-zaslona; se lahko uporablja za ADC in digitalni V / I, ko je LED zaslon izklopljen.
  • pin 4 : GPIO v skupni rabi z LED Col 2 na LED zaslonu; se lahko uporablja za ADC in digitalni V / I, ko je LED zaslon izklopljen.
  • pin 5 : GPIO v skupni rabi z gumbom A. S tem lahko sprožite ali zaznate zunanji klik gumba “A”. Ta pin ima vlečni upor, kar pomeni, da je privzeto napetost 3V. Za zamenjavo gumba A na mikrofonu BBC Micro:bit z zunanjim gumbom povežite en konec zunanjega gumba s pin 5 in drugi konec na GND. Ko pritisnete gumb, se napetost na zatiču 5 spusti na 0, kar ustvari dogodek klika gumba.
  • pin 6 : GPIO v skupni rabi z LED Col 9 na LED zaslonu; se lahko uporablja za digitalni V / I, ko je LED zaslon izklopljen.
  • pin 7 : GPIO v skupni rabi z LED Col 8 na LED zaslonu; se lahko uporablja za digitalni V / I, ko je LED zaslon izklopljen.
  • pin 8 : Namenski GPIO za pošiljanje in zaznavanje digitalnih signalov.
  • pin 9 : GPIO v skupni rabi z LED Col 7 LED zaslona; se lahko uporablja za digitalni V / I, ko je LED zaslon izklopljen.
  • pin 10 : GPIO v skupni rabi z LED Col 3 na LED zaslonu; se lahko uporablja za ADC in digitalni V / I, ko je LED zaslon izklopljen.
  • pin 11 : GPIO v skupni rabi z gumbom B. S tem lahko sprožite ali zaznate zunanji klik gumba “B”.
  • pin 12 : Namenski GPIO za pošiljanje in zaznavanje digitalnih signalov.
  • pin 13 : GPIO, ki se običajno uporablja za signal serijske ure (SCK) 3-žilnega vodila serijskega perifernega vmesnika (SPI).
  • pin 14 : GPIO, ki se običajno uporablja za signal MISO (Master In Slave Out) vodila SPI.
  • pin 15 : GPIO, ki se običajno uporablja za signal Master Out Slave In (MOSI) vodila SPI.
  • pin 16 : Namenski GPIO (običajno se uporablja tudi za funkcijo SPI ‘Chip Select’).
  • nožice 17 in 18 : ti zatiči so priključeni na 3V napajanje, kot je velika „3V“ podloga.
  • nožici 19 in 20 : izvedite taktni signal (SCL) in podatkovno linijo (SDA) komunikacijskega protokola I2C vodila. Z I2C je na isti vodilnik mogoče povezati več naprav in pošiljati / brati sporočila v in iz CPU-ja. Notranji sta merilnik pospeška in kompas povezana z i2c.
  • nožice 21 in 22 : ti zatiči so priključeni na pin GND in ne služijo nobeni drugi funkciji.

VIR: