SVETOVNI DAN ZEMLJE 22.4.2022 ( april 2022 )

Ob svetovnem dnevu Zemlje, smo se v 1.A razredu pogovarjali o našem planetu, našem domu.  Temo in pogovor smo začeli s knjigo , Goran Škobalj in Majda Pšunder : ZEMLJA JE DOBILA VROČINO.  On knjigi so bili šokirani kakšen, bi bil svet brez čiste vode, travnikov, dreves in živali.

Otroci so povedali, na kakšen način lahko mi pripomoremo k temu, da bo naš planet še naprej takšen kot je, pol barv in prijeten za življenje vseh živih bitij.

• ” v naravo ne mečemo odpadkov, ločimo jih “
  • ” ko gremo v gozd, se lahko igramo z vejami, ki ležijo na tleh, ne lomimo tistih, ki še rastejo na drevesu”
  • ” rešimo kakšno živalico s ceste , polža, deževnika, da bo na svetu čim več živali “
  • ” ne uničujemo strupenih gob, nekatere živali se z njimi prehranjujejo “
  • ” če mi skrbimo za naravo, tudi narava skrbi za nas “

V avli smo uredili razstavo, kjer so otroci risali Zemljo, takšno kot si jo želijo še naprej.

Otroci in strokovni delavki 1. A razreda.