Talne igre

Talne igre so izjemno privlačne tako za najmlajše kot tudi tiste malo starejše otroke, saj pripomorejo k aktivnemu učenju in zabavi na prostem. Otroke, družine in pravzaprav vse generacije spodbujajo k gibanju ter jim omogočajo aktivno in zabavno preživljanje prostega časa. Kaj je lepšega kot aktivno dopoldne preživeti čas skozi igro in obuditi spomine na mladost in igrivost. Talne igre veselih barv in oblik spodbujajo gibanje in omogočajo zabavo, učenje, razvijanje ter ohranjanje ravnotežja in koordinacije naših otrok.

Družabne in igrive igre so danes redkost. Dandanes prevladujejo moderne igrače, računalniki in ostale elektronske naprave. Zato smo strokovne delavke vrtca in šole, že v lanskem šolskem letu poskrbele, da naši otroci poznajo tudi igre iz našega otroštva. Gibalne igre, kot so ristanc, twister, mlin, gosenica, gumitvist, … otrokom zagotavljajo radost in veselje. Zato smo in bomo skozi šolsko leto večkrat koristili talne igre, ki so zarisane pred šolo.

Tanja in Sabina