TPLG 2020 – Festival naj bo

Vikend po Radl’ško

V letošnjem šolskem letu je Turistična zveza Slovenije razpisala temo za turistični produkt z naslovom Festival naj bo. Članice turističnega krožka, Evita Martini, Lara Peruš, Julija Koležnik, Neja Potnik in Nuša Auberšek, vse učenke 7.B razreda smo se odločile, da pripravimo 3-dnevni festival, ki smo ga poimenovale Vikend po Radl’ško. Festival se bo odvijal prvi vikend v septembru, med petkom in nedeljo. Otvoritev bo v petek zvečer s koncertom, dogajanje se bo nadaljevalo v soboto, ko bo program najbolj pester. Za otroke smo pripravile pravljično uro ter športne aktivnosti, starši se bodo pomerili v kuhanju piščančje obare. Sledile bodo različne aktivnosti za vso družino: razne delavnice, športne aktivnosti, ogled znamenitosti, predavanja ter filmska projekcija. Sobotno dogajanje bo zaključeno s koncertom. V nedeljo bo sledil lov na skriti zaklad na Stari grad ter delavnice, ko se bo festival tudi zaključil.

Običajno smo program predstavili tudi na turistični tržnici, česar letos zaradi izrednih razmer nismo mogli izvesti. Namesto turistične tržnice smo posnele predstavitveni video, ki si ga lahko ogledate v prilogah.

Strogo strokovno žirijo smo s turistično nalogo in predstavitvenim spotom prepričale ter si prislužile zlato priznanje!

Nekaj fotografij, našo turistično nalogo ter predstavitveni spot si lahko ogledate v prilogah.

Mentorici: Valentina Kavnik in Melita Golob

Naloga: Festival naj bo (Vikend po Radl’ško)

Predstavitveni spot: https://www.youtube.com/watch?v=q1klDV3g93A&feature=youtu.be