Turistična tržnica

V torek, 9. 4. 2019, smo se z učenci turističnega krožka odpravili na predstavitev dela, ki smo ga pripravljali pri turističnem krožku že od začetka šolskega leta. Učenci, ki so sodelovali na turistični tržnici, so bili devetošolci (Ajda Kamenik, Enja Potnik, Maroš Košir Novak, Alina Mrak in Špela Tertinek in šestošolke (Lara Peruš, Evita Martini, Julija Koležnik, Neja Potnik in Nuša Auberšek). Predstavili smo se s programom “Hmeljarska Zgodba”, v kateri je bil skozi zgodbo predstavljen turistični spominek – naša letošnja tema. Na kratko naj povzamem zgodbo v kateri je bil zajet TURISTIČNI SPOMINEK – TS: Hmelj je v Radljah zelo razširjen in turistom, ki obiščejo naš kraj lahko najbolje predstavimo hmelj s samim obiranjem, pri katerem je pomembna delovna obleka (TS – predpasnik), prav je da gostom predstavimo tudi jedi, ki se jedo na hmeljarskem likofu v postreženih skodelicah (TS – glinena skodelica) in za konec smo menili, da je  pomembna tudi sprostitev po delu (TS – dišeča blazinica iz hmelja).  Učenci in učiteljice  smo se  izredno dobro predstavili širši javnosti in s skupnim delom smo dosegli izredno dobre rezultate.