Vaja evakuacije šole

“V učilnici 22 gori, takoj zapustite šolo! Ponavljam…”, se je danes ob 10.30 slišalo po hodnikih šole. Na srečo je to bila le vaja evakuacije šole!

Kmalu za tem, ko je bilo na 112 javljeno, da izvajamo vajo evakuacije, so se pripeljali gasilci, ki so nemudoma začeli s postopki iskanja pogrešanih in gašenja. O vaji smo le nekaj trenutkov pred začetkom obvestili prvošolce, da ne bi slučajno koga preveč pretreslo. Drugošolce sta obvestili razredničarki, učenci in učitelji višjih razredov za vajo niso vedeli. Tako smo dosegli popolni efekt presenečenja in se s tem kolikor se da približali realnim okoliščinam. Šolo smo izpraznili v 20 sekundah. Učitelji so svoje delo izvrstno opravili, učence so hitro pospremili do zbirnih mest in javili njihovo točno število. Sledil je prikaz vozil in opreme.

Lep pozdrav.

Boštjan Ledinek