Valeta 2020

»Gremo naprej, ni še konec poti,
smo na razpotju, vemo, kam bi šli.
Gremo naprej, se nam ne mudi,
radi bi spoznali nekaj novih ljudi.« (Faraoni)

S temi verzi se je letošnja generacija devetošolcev poslovila na svoji »mini« valeti, ki je bila precej drugačna od tradicionalnih valet, saj je potekala v zelo okrnjeni obliki z upoštevanjem zahtev za preprečevanje širjenja okužbe s korona virusom. Kratek kulturni program je bil obarvan s pesmijo, lepimi željami, podelitvijo zasluženih priznanj in pohval ter predajo ključa.

Dragi devetošolci!
Verjamemo, da je bilo to šolsko leto za vas vse prej kot običajno, drugačno. Pa ne samo zaradi nastale situacije, povezane z epidemijo, ampak tudi zato, ker prinaša neizbežno slovo. Slovo od osnovne šole, sošolcev, učiteljev. Vsaka generacija devetošolcev je posebna, za sabo pusti nek neizbrisen pečat z lepimi spomini in tudi vi ste zagotovo med njimi. In prav vsak med vami nosi v sebi nekaj posebnega, nek dar, ki ste ga že odkrili ali pa ga še boste. In ko se boste v jeseni podali novim izzivom naproti, vam želimo vse dobro, veliko uspeha, lepih ocen, zaupajte vase, raziskujte, bodite iskreni, sledite svojim sanjam in se veselite novih zmag.
SREČNO!
Učenci in kolektiv OŠ Remšnik