Z angleško knjigo v gozd

Tudi v letošnjem šolskem letu bomo na Remšniku z učenci izvajali razne popoldanske prostočasne aktivnosti. Prva izmed takšnih je bila »Z angleško knjigo v gozd«, ki smo jo izvedli kot dodatno aktivnost pouka angleščine skupaj s šesto- in sedmošolci. Na sončen torek smo se z malico v nahrbtniku in “dekami” pod roko podali na sprehod v naravo, obvezna oprema pa je bila tudi angleška knjiga.

Prebrali smo originalno Grimmovo Rdečo kapico – Little Red-Cap, učenci pa so jo nato tudi dramsko uprizorili, pri čemer so uporabili veliko domišljije, saj so pri ustvarjanju imeli povsem proste roke. Navdušili so s svojo ustvarjalnostjo in iznajdljivostjo.

V sproščenem vzdušju remšniških gozdov smo preživeli krasnih par ur; učenci so vadili branje, izgovorjavo, spoznavali novo angleško besedišče in se, kar je najpomembneje, prijetno zabavali v skupni družbi.

Anja Simreich