Zimski športni dan

V četrtek, 6. 2., in petek, 7. 2., smo na Remšniku izvedli zimski športni dan. Učenci so se ga zelo veselili, odlično pa nam je oba dneva služilo tudi vreme. V četrtek so na športni dan šli učenci od 6. do 9. razreda, v petek pa od 1. do 5. razreda.

V četrtek so se starejši učenci odpravili na pohod – pot jih je vodila vse do mejnega prehoda z Avstrijo, mimo turistične kmetije Lanfrid in nazaj do Remšnika, na smučanje na Roglo ali na drsanje in plavanje v Ruše. Naslednji dan, v petek, so naši najmlajši učenci preživeli dopoldne na prostem – v okolici Remšnika so šli na pohod v toplem sončnem jutru, na poti do šole počivali in se igrali pri lovski koči in kasneje na šolskem igrišču igrali razne športne igre. 4. in 5. razred pa se je odpravil v Ruše, kjer so uživali in se zabavali na drsalkah v toplem dopoldnevu ter plavali v ruškem bazenu.

Vsi smo se prijetno razgibali, se naužili sončnih žarkov, se sprostili in združili prijetno s koristnim.

(A. Simreich)