• 02 88 79 572
  • info@osradlje.si

SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK 2025

SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK 2025

Na OŠ Radlje ob Dravi smo v petek, 7. februarja 2025, počastili spomin na največjega slovenskega pesnika. Z učenci, ki so pripovedovali, deklamirali, peli in plesali, smo pripravili raznolik kulturni program, ki nas je kronološko popeljal skozi življenje in delo Franceta Prešerna.

Prireditev je začel otroški pevski zbor s slovensko himno. Devetošolka Aneja nas je vodila med veselimi in žalostnimi dogodki našega pesnika. Larisa in Tija sta podrobneje osvetlili nekaj dogodkov iz njegovega otroštva in šolanja. Lovro, Larisa, Tija, Nej in Luna so doživeto predstavili izbor Prešernovih znanih pesmi, kot so: Gazela II, Kam?, O Vrba in Od železne ceste. Otroški pevski zbor se nam je predstavil z iskrivimi pesmimi: Ptičja hišica, Vem, da danes bo srečen dan, Kekčeva pesem in Nikoli slabe volje. Mineja in Zarja pa sta samostojno odpeli Listi šumijo. Z veseljem smo si ogledali sodoben plesni nastop učencev druge triade.

Šestošolka Anika se je odpravila v Ljubljano, na trg, kjer stoji kip našega največjega pesnika. Pri slovenščini je dobila nalogo, da opravi intervju z doktorjem Prešernom, saj bo drugače učiteljica spet težila. Izvedela je marsikaj, kar je bilo dovolj, da je dobila odlično oceno. Pesnik je glede na stanje kulture v naši deželi ugotovil, da je bolje, da se vrne tja, kamor spada. V vlogo Prešerna se je odlično vživel devetošolec Vid.

V okviru slovenskega kulturnega praznika so naši učenci z navdušenjem pričakali ravnateljevo razglasitev dobitnikov dragocenih Prešernovih peres.

Zahvaljujeva se vsem sodelujočim učencem in njihovim mentorjem za pomoč pri izvedbi kulturnega programa.

Simona Svanjak in Cvetka Vidmar

Skip to content