V ponedeljek 25. 5. 2026, so se učenci 3. razredov matične in podružnične šole Remšnik odpravili na zaslužen končni izlet na Ptuj. Že zjutraj nas je pozdravilo sonce in vedeli smo, da bomo imeli lep dan pred nami. Najprej nas je avtobus zapeljal na parkirišče gradu, kjer so se peš odpravili na prečudovit Ptujski grad. Na gradu so si privoščili malico in se potem z vodičem v skupinah odpravili na ogled gradu. Razkazali so jim sobane, salone in dvorane, v katerih so živeli graščaki, ki so bivali tukaj skozi stoletja. Na koncu so učenci izdelali krono in vsak je za trenutek postal graščak na gradu Ptuj. Po končanem ogledu, smo se peš po soncu odpravili proti Arbada parku, ter si vmes privoščili kepico sladoleda. Sldoled nas je ohladil in nam dal zagon za nadaljevanje poti do motoričnega parka. Tam so učenci razdeljeni po skupinah izvajali akrobacije, tekmovali in se zabavali v trampolinskem raju. Zmatrani in utrujeni so pojedli kosilo in skupaj so se vrnili domov. Tako se je izlet končal in bilo je lepo.
Kolektiv POŠ Remšnik
