Vrtec v šolski knjižnici

V mesecu aprilu je šolsko knjižnico popestril obisk vrtčevskih otrok. Ker sem jih že nestrpno pričakovala, smo se najprej pogovorili o tem, kako se počutijo v šoli, katere so njihove najljubše živali in kako skrbijo za njih doma.

Skupaj smo prebrali knjigo z naslovom Otoček, ki govori o tem, da so živali na otoku živele v sožitju z živalmi na kmetiji, nato pa so se Otočani odločili, da bi raje živeli sami. In tako se je začelo za njih novo obdobje, ki je bilo sprva zanimivo, nato pa je njihovo življenje postajalo vedno težje. In na koncu so ugotovili, da bi lahko bilo za njih celo smrtno nevarno, če jim živali s kmetije ne bi priskočile na pomoč. Tako so spoznale, da je dobro imeti ob sebi pravega prijatelja.

Pogovorili smo se tudi o prijateljstvu, kako ga ohranjamo in negujemo.

V knjigi je nastopilo kar nekaj živali, zato smo jih nekaj od teh tudi skupaj narisali.

Verjamem, da so otroci uživali v knjižnici, da so se spomnili,da je prijetno, če smo med seboj prijatelji in da moramo prijateljstvo negovati. Pomembna je tudi ljubezen do živali in pravilna skrb zanje.

Dogovorili smo se, da se pred koncem šolskega leta še enkrat srečamo.